Jaką świetlówkę kupić do akwarium?

Oświetlenie w akwarium ma bardzo ważny wpływ na zdrowie i kondycję rybek i roślin. Odpowiednie oświetlenie sprawia, że możemy wpływać na aktywność biologiczną naszego akwarium. Zbyt mała ilość światła zaburzy wzrost roślin, a zbyt duża spowoduje nadmierne pojawianie się glonów.

Świetlówka do akwarium z profesjonalnego sklepu

świetlówki do akwariumNie zapominajmy, że odpowiednio oświetlone akwarium będzie też wyglądało po prostu ładniej. Jeśli światło będzie za słabe będzie to miało wpływ na fotosyntezę i ilość tlenu. Najważniejszymi kryteriami przy wyborze oświetlenia jest wielkość akwarium i jego zawartość – akwarium morskie będzie wymagało innego oświetlenia niż akwarium słodkowodne. Świetlówki do akwarium występują w różnych mocach i dają różną barwę światła. Bardzo ma duże znaczenie ma wybór temperatury barwowej. Optymalnym wyborem do akwarium z roślinami i rybami będzie oświetlenie o niskiej temperaturze barwowej. Sprawi to, że rośliny w naszym akwarium będą się lepiej rozwijać. Całość będzie też wyglądała ładnie i estetycznie. Zastosowanie świetlówek w akwarium ma wielu zwolenników. Świetlówki można kupić w każdym sklepie zoologicznym, są dostępne w wielu rozmiarach, emitują światło o różnorodnej jasności i o zróżnicowanej temperaturze barwowej. Ich zaletą jest równomierne światło – świetlówka świeci tak samo na całej powierzchni. Możemy wybrać oświetlenie dające inne światło w dzień i w nocy. Można też po prostu wyłączać świetlówki na noc, by zapewnić naszym rybkom nocny odpoczynek.

Pamiętajmy, że oświetlenie ma wielki wpływ na kondycję naszych rybek. Przy odpowiednim świetle będą bardziej aktywne i zdrowsze. Nasze rośliny będą przy odpowiednim świetle lepiej rosły, a glony nie będą się tak bardzo rozwijać. Dzięki temu nie będziemy musieli używać mocniejszego filtra i często czyścić akwarium.