Jak zorganizować druk plakatów?

Jakiś czas temu organizowaliśmy w szkole specjalny koncert charytatywny. Potrzebowaliśmy wyposażyć się w plakaty do rozwieszenia w całej szkole, ale także w okolicy. Chcieliśmy bowiem, aby na ten event przyszły także osoby spoza naszego środowiska. Taki był cel. Plakaty miały się więc znaleźć także w innych liceach i w centrum miasta.

Wydrukowano plakaty za pół darmo

Musieliśmy zadbać o organizację od samego początku do końca. Jedną z kwestii, które trzeba było załatwić, były właśnie plakaty. To może mały drobiazg, ale dziś zamierzam opisać właśnie ten element naszych przygotowań. Gdyby nie plakaty, nie mielibyśmy tak dużej publiki, jaka zjawiła się w naszej szkole w dniu wydarzenia. Byliśmy dumni z siebie, bowiem koncert przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Bardzo cieszyliśmy się, że mamy takie doświadczenie na swoim koncie, bo w przyszłości będziemy wiedzieli, jak zabrać się do organizacji jakiegoś eventu. Jestem pewna, że to kiedyś zaprocentuje. Nasza szkoła pozwala realizować osobiste cele i przejawiać inwencję twórczą, więc bardzo się cieszę, że zdecydowałam się ją kiedy wybrać. Bardzo dobrze się tu czuję. Wracając jednak do reklamy, drukowanie plakatów w Warszawie odegrało w niej znaczną rolę. Nie mogliśmy stawiać wyłącznie na działania internetowe, bo jednak liczyliśmy też na starszą widownię, która często angażuje się charytatywnie, a poza tym ma dużo wolnego czasu. Na naszym osiedlu mieszka poza tym dużo ludzi w podeszłym wieku, więc żal byłoby ich nie zaprosić. Muzyka miała być zaś nie za głośna, nie za ciężka, a więc dla każdego.

Bez problemu znaleźliśmy drukarnię, która podjęła się druku naszych plakatów. Poza tym zrobili to za pół darmo, usłyszawszy, że to akcja charytatywna. Mieliśmy to potraktować jako ich wkład w całą akcję. Byliśmy naprawdę wdzięczni. Jestem z nas dumna.