Jak zamontować windę kąpielową?

Pielęgnacja niesamodzielnej lub ograniczonej ruchowo stawia przed rodziną wiele wyzwań. Jednym z nich jest zapewnienie swobodnych kąpieli w wannie. W tym celu możliwy jest montaż specjalnej windy dla osób starszych, leżących i niepełnosprawnych. Specjalne podnośniki wannowe są także refundowane przez instytucje państwowe działające na rzecz osób niepełnosprawnych.

Profesjonalny podnośnik wannowy

winda do wannyKąpiel jest jedną z najcięższych czynności, jeśli chodzi o opiekę nad osobą unieruchomioną. Dotyczy to zarówno osób z niepełnosprawnością ruchową, jeżdżących na wózku, jak i osób starszych i przewlekle chorych. W tym celu, by podnieść do kąpieli w wannie daną osobę, stosuje się specjalistyczne podnośniki. Sprawna winda do wanny posiada solidną konstrukcję. Jest kompatybilna z łazienką i nie zajmuje wiele miejsca. Jej główną funkcją jest bezpieczne przenoszenie chorej osoby do wanny. Także podczas kąpieli osoba starsza lub z niepełnosprawnością, czuje się pewnie. Mysie jest ważne ze względu na higienę oraz zapobieganie np. odleżynom. dobrze zadbana skóra jest mocniejsza i nie tak narażona na zadrapania i odleżyny, jak u osoby, która nie posiada udogodnień służących do kąpieli. Dlatego państwowe instytucje zajmujące się specjalnymi potrzebami osób niepełnosprawnych i starszych, leżących, np. po wylewach, udarach, trudnych operacjach, pomagają w zakupie windy do wanny. To profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny.

Udogodnienia, które dostępne były dla osób niepełnosprawnych mieszkających na zachodzie i w krajach lepiej rozwiniętych, zaczynają być łatwo dostępne również w Polsce. Jednym z takich ułatwień w codziennej pielęgnacji nad osoba leżącą lub jeżdżącą na wózku, jest winda w rodzaju podnośnika do wanny. Pomaga w sprawnej i bezpiecznej kąpieli.