Jak zacząć streamować?

 

Współcześnie istnieje wiele ciekawych sposobów na zarobek w internecie. Jednym z bardzo popularnych sposobów na zarabianie są kanały udostępniające różnorakie filmy w popularnych serwisach internetowych. Ten sposób zyskuje ostatnimi czasy coraz większą popularność. Jednym ze sposobów na pozyskanie publiczności jest prowadzenie transmisji online. Co powinniśmy kupić, by zacząć streamować w internecie?

Kupno taniego komputera do prowadzenia streamów

tani komputer do streamowaniaMyśląc o prowadzeniu własnego kanału w popularnym serwisie internetowym, w pierwszej kolejności powinniśmy kupić porządny komputer. Zdecydowanie nie powinniśmy brać pod uwagę laptopa. Jest to spowodowane faktem, iż laptopy to urządzenia, które nie są w stanie sprostać wymaganiom sprzętowym stawianym w najnowszych grach komputerowych. Jednym z najbardziej popularnych sposobów na zarobek w internecie i zbieranie swojej grupy fanów jest transmisja z grania w gry komputerowe w trybie multiplayer. Wychodząc naprzeciw popularnym grą komputerowym powinniśmy wybrać komputer z mocnym procesorem i porządną kartą graficzną. Niestety ale naszym wymaganiom może nie sprostać tani komputer do streamowania. Powinniśmy na ten cel przeznaczyć przynajmniej trzy tysiące złotych ze swojego budżetu. To pozwoli nam na zakup porządnego komputera stacjonarnego z mocnym procesorem, kartą graficzną i pojemną pamięcią RAM. Do pełnego kompletu warto pomyśleć dodatkowo o kilku potrzebnych gadżetach.

Najważniejszy gadżet jaki będzie nam potrzebny, to porządny mikrofon. Chcąc mieć dobrą jakość dźwięku, możemy temu sprostać jedynie poprzez zakup dobrego mikrofonu. To istotna kwestia, gdyż ludzie są bardzo wymagający i potrafią w komentarzach wyrazić swoje niezadowolenie, jeśli streamer ma na transmisji złą jakość dźwięku.