Jak wybrać materac?

 

Rynek materacy jest dość bogaty i nie ma jednego, uniwersalnego schematu, którym możemy kierować się przy zakupie pierwszego materaca do naszego domu. Materac musimy przetestować i zdecydować świadomie o tym, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom i wymaganiom.

Materace duże i małe, twarde i miękkie

materace w sklepie internetowymPoszukując materaca, należy porzucić wszelkie stereotypy, które wmawiano nam przez lata. Bez różnicy czy słyszeliśmy, że „im twardszy, tym lepszy”, czy też „wyśpisz się tylko na miękkim”, żadna z tych opinii nie jest uniwersalna i wiążąca dla każdej osoby. To wyłącznie od naszych preferencji i budowy naszego ciała zależy, na czym tak naprawdę się wyśpimy – czy na twardym materacu kokosowym, czy też na idealnie elastycznym materacu kieszeniowym z dużą ilością sprężyn. Kiedy już znamy swoje preferencje, kupić możemy nasze materace w sklepie internetowym, bez konieczności wychodzenia z domu, zachowując pełną wygodę zakupu. Wybierając jednak swój pierwszy materac, musimy się na nim położyć, sprawdzić naszą ulubioną pozycję do snu, zweryfikować, czy leżenie na nim sprawia nam przyjemność. Jednym zdaniem: materac musi nas do siebie przyciągać swoją wygodą i musi przyciągać właśnie nas. Nasza druga połówka może mieć zupełnie inny gust w kwestii materaca, jednak w takim przypadku należy zakupić dwa materace zamiast jednego szerokiego. Każdy powinien mieć możliwość wysypiania się w warunkach dla siebie komfortowych. Pamiętajmy też, że materac powinien być dłuższy od nas o co najmniej 20 centymetrów, by zapewnić nam wygodne spanie bez zrzucania poduszek lub wystawiania nóg poza łóżko.

Materac nie jest zakupem, na który decydujemy się codziennie. Jest to produkt, który zmieniamy ze względu na zużycie lub wymianę mebli sypialnianych. Warto więc zainwestować w niego więcej i cieszyć się wygodnym, relaksującym snem na dłużej.