Jak ważne są dobre spawarki mig?

W mojej firmie bardzo ważne jest wyposażenie pracowników w sprzęt najlepszej jakości. Staram się co kwartał robić regularne przeglądy i wraz z zespołem doradców kupować nowe maszyny i urządzenia. Ostatnio otrzymałem prośbę od majstra działu spawalniczego. Chodziło o zakup nowych spawarek, bo stare już nie wykonywały tak dobrze swojej pracy.

Różne rodzaje spawarek mig w zakładzie

spawarki migZacząłem czytać o sprzęcie i zbierać opinie. Bardzo zależało mi na inwestycji, która pozwoli zapewnić stały wzrost wydajności pracy działu spawalniczego. Zależało przede wszystkim na realizacji zlecenia dla niemieckiego przedsiębiorstwa. Okazało się, że spawarki mig mają bardzo szerokie zastosowanie. Zainteresowały mnie maszyny, które nadają się do lutowania i spawania. Są one dość drogie, ale posiadają znakomite parametry techniczne. Ze względu na swoją budowę, posiadają one możliwość spawania czarnej i nierdzewnej stali. Bardzo ważne jest, że maszyny mają funkcje ułatwiającą inicjację łuku elektrycznego. Polega ona na lekkim dotknięciu spawarką miejsca spawu i potarciu. Jest to bardzo przydatna metoda w przypadku pracy ze stalą o niskiej grubości. Wiem, że w pracy spawacza bardzo liczy się precyzja. Dlatego nowe maszyny miały opcję prowadzenie po łuku. Jest to przydatne przy zagięciach blachy, której kształt jest wymagany do dalszych prac konstrukcyjnych.  Dowiedziałem się, iż kluczowe jest także posiadanie możliwości testu drutu i wypływu gazu. Ta druga opcja jest bardzo ważna ze względów bezpieczeństwa, bo stanowiska spawalnicze znajdują się blisko paliwa zasilającego maszyny. Niestety, ze względów przestrzennych i sprzętowych nie da się oddalić zbiorników z gazem.

Dobrą opcją jest posiadanie w maszynach opcji dopasowania siły spawania do tworzywa. Udało mi się znaleźć bardzo dobre maszyny dostępne w atrakcyjnych cenach. Byłem przekonany, że teraz wszystkim będzie pracowało się dużo wygodniej. Obowiązkiem każdego pracodawcy jest przecież zapewnienie najlepszych warunków, które bezpośrednio wpływają na komfort pracowników.