Hipoalergiczne psie karmy

Ze względu na różne czynniki, czasami okazuje się, że nasz pies jest alergikiem. W przypadku psów najczęstszymi alergiami są oczywiście alergie pokarmowe, które objawiają się nie tyle problemami trawiennymi, co problemami skórnymi, wśród których możemy wymienić też plackowate łysienie powodowane przez nadmierne wypadanie sierści.

Radzenie sobie z psią alergią

karmy hipoalergiczne dla psaKiedy nasz pies ma alergie pokarmowe, oczywistym rozwiązaniem wydaje się być wykluczenie wszelkich alergenów z jego codziennej diety. Okazuje się jednak, że nie jest to tak proste zadanie, jak mogłoby się nam wydawać, ponieważ alergeny stanowią dużą część popularnych składników karm, które dostarczają naszemu psu odpowiednich wartości odżywczych. W takiej sytuacji z pomocą przyjdą nam karmy hipoalergiczne dla psa. Producenci tego typu karm wykluczają wszystkie znane alergeny ze składu karmy, ale nie pozostawiają po nich pustych miejsc. Zamieniają dany składnik, który może powodować alergię u naszego psa, na inny, który dostarcza takich samych wartości odżywczych, ale nie powoduje uczulenia. Dzięki temu dieta naszego pupila wciąż pozostaje odpowiednio zbilansowana, co przekłada się na właściwe funkcjonowanie organizmu psa i dostarczanie mu konkretnej porcji energii, którą powinien charakteryzować się każdego dnia swojego życia. Dzięki temu nasz pies utrzymany jest też w dobrej kondycji zdrowotnej.

Stosowanie karmy hipoalergicznej powinno mieć miejsce tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Oznacza to, że nie powinniśmy decydować o wprowadzeniu tego typu karmy do diety naszego psa, bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem weterynarii. Tylko weterynarz może obiektywnie stwierdzić, czy nasz pies potrzebuje specjalnej karmy, czy też jego problemy związane są z innymi kwestiami niż karmienie.