Handel workami do sianokiszonki

 

Branża w której pracowałem potrafiła być na prawdę ciężka. Zatrudniłem się w wielkim gospodarstwie rolnym i tam zajmowałem się pomocą w uprawach roślin oraz zwierząt. Jednak taki charakter pracy był nie zwykle ciężki i stwierdziłem, że czas zmienić swoją specjalność.

Sprzedaż worków do sianokiszonek

worki do sianokiszonkiOczywiście wykorzystałem swoją wiedzę na temat gospodarstw rolnych i znalazłem zatrudnienie jako przedstawiciel handlowy w sporej firmie na terenie dużego miasta. Tam w końcu czułem się jak ryba w wodzie. Nie zawsze było lekko ale jakoś starałem się dawać radę. Podstawowym problemem była motywacja i zaangażowanie. Nie każdy rolnik chciał od razu kupić oferowane przez nas worki do sianokiszonki. Na szczęście firma wysyłała nas na częste szkolenia oferowane dla pracowników. Tam każdy z przedstawicieli handlowych lub osób interesujących się tą branżą mógł szkolić swoje umiejętności oraz poszerzać wiedzę. Także cały czas musiałem uczyć się o workach na sianokiszonki. Na rynku co jakiś czas wypuszczano całkiem nowe produkty i ja jako sprzedawca odpowiadałem za bezpośredni kontakt z naszymi klientami. To było nie zwykle istotne. Starałem się zawsze uczęszczać na wszelkie szkolenia organizowane w ramach mojej pracy. Worki oferowane przez nas miały wysoką jakość i niską cenę dlatego często udawało się nam pokonywać konkurencję, która nigdy nie spała. Oczywiście wymagało to dużo czasu i wysiłku. Mieliśmy ściśle określone cele i staraliśmy się wspólnie realizować.

Im większe zyski tym większe premie w kieszeni. Worki do sianokiszonki były specyficznym produktem i trzeba było umieć trafić do klienta. Nie każdy rozumiał ich zalety i nic nie było od razu. Na szczęście dzięki mojemu wysiłkowi mogłem realizować się w nowym zawodzie i osiągać pierwsze sukcesy.