Grają akustycznie w więzieniach

Grają dla więźniów i trudnej młodzieży. Jak sami twierdzą, chcą dać trochę wytchnienia i otuchy. Gitarzyści streetpunkowej grupy The Analogs przygotowali akustyczny zestaw utworów zespołu z myślą o występach w więzieniach, ośrodkach wychowawczych i tym podobnych. Zespół wielokrotnie grywał dla takiej publiczności, tym razem muzycy zdecydowali się na trasę koncertową.

Piosenki z albumów Analogs w więziennych murach

analogs albumyZ myślą o serii występów powstał „Projekt Pudło”. Ze względów technicznych na trasie pojawi się nie zespół, a tylko gitarzyści. Dlatego piosenki The Analogs przearanżowano na wersje akustyczne. Artyści chcą ograniczyć problemy, które pojawiają się przy nagłośnieniu. Aby uzbierać pieniądze na projekt, Paweł Czekała i Kamil Rosiak zorganizowali akcję crowdfundingową w internecie. Pieniądze udało się uzbierać, dzięki czemu duet ruszył już w trasę. W planie jest kilkanaście występów do końca roku. W przypadku grupy analogs albumy, które nagrali muzycy, wielokrotnie dotykają kwestii społecznych czy wyobcowania. Może dlatego, że wspomniany Czekała, twórca kapeli, w przeszłości także miał kłopoty z prawem. W ciągu ponad 20 lat istnienia zespół nagrał prawie 20 krążków. Każdego roku kilkadziesiąt razy pojawia się na scenie podczas koncertów. Tym razem muzycy zdecydowali się na małą odmianę. Zamiast żywiołowych, pełnych energii występów – akustyczne gitarowe granie dla osób mających problemy z prawem. Stąd nazwa – Projekt Pudło – odnosi się nie tylko do potocznej nazwy więzienia, ale również określenia gitary.

Członkowie The Analogs planują rejestrację materiału „na żywo” podczas trasy po więzieniach, schroniskach dla nieletnich czy placówkach wychowawczych. Dzięki temu powstałaby płyta. Czekała i Rosiak chcą ją przekazać placówkom, w których grają, a także wysłać do osób, które wsparły akcję w internecie.