Gdzie wirtualne spacery?

Fotografia i wideofilmowanie zdobyły w ostatnich latach niesamowitą popularność. Każdy z nas posiada aparat cyfrowy, a niektórzy nawet kilka. Mamy aparaty w komórach, w samochodach stosuje wideorejestracja,  kamery cofania, amatorzy sportów ekstremalnych używają kamer sportowych do filmowania swoich wyczynów lub przygód. Oprócz tego są jeszcze fotografowie amatorzy, którzy fotografię traktują jako swoją pasje, profesjonaliści, którzy z tej pasji zrobili biznes oraz kamerzyści.

Wirtualny spacer to dobra zachęta

wirtualne spaceryPopularyzacji fotografii i filmowania cyfrowego oraz rozwój technologiczny w dziedzinie komputerów, wymusza coraz to nowe rozwiązania prezentacji różnych miejsc. Dawniej, pokazać jakieś miejsce komuś, albo go zabieraliśmy, albo pokazywaliśmy wywołaną fotografię na papierze fotograficznym – zdjęcie. Dziś już słowo zdjęcie większości nie kojarzy się z fizycznym kawałkiem papieru. Najnowszą metodą prezentacji miejsc, szczególnie jeśli to dotycz jakiejś przestrzeni zamkniętej są wirtualne spacery. Są specjalnie połączone zdjęcia z możliwości nawigacji, czyli poruszania się. W takich wirtualnych spacerach można przejść do przodu jak i obrócić się o 360 stopni, czy popatrzeć w górę lub dół. Najczęściej takie wirtualne spacery spotkamy oczywiście w internecie. Udostępniają je różne firmy i instytucje. Prawdopodobnie zaczęło się od  chęci prezentacji eksponatów muzealnych. Bo często to właśnie muzea udostępniają wirtualne spacery, aby osoba, która z różnych przyczyn nie może dotrzeć fizycznie na miejsce miała szansę poznać właśnie te muzealne eksponaty w interesujący i ciekawy sposób.

Tę metodę prezentacji aktualnie wykorzystują różne firmy z różnej branży. Wirtualny spacer można dziś odbyć w centrum handlowym, aby poznać rozkład sklepów. Można wejść do wybranej restauracji i sprawdzić czy wnętrze będzie odpowiednie do okazji. Jest to najciekawszy sposób prezentacji ostatnich lat.