Gdzie się wykorzystuje siatki leśne?

Ogrodzenie jest bardzo ważnym elementem działki z domkiem, jednak nie tylko do ogradzania działki jest wykorzystywane. Zależnie od tego z czego jest wykonane wykorzystać je można do ogradzania innych terenów. Jakich? Zaraz zostanie to opisane.

Kiedy warto zdecydować się na siatkę leśną?

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów rożnych typu ogrodzeń. Najpopularniejsze nadal są siatki ogrodzeniowe. Jednak wśród tego typu ogrodzeń można znaleźć siatki leśne. Jeśli interesować będzie nas siatka leśna producent gwarantuje nam wybór różnego rodzaju z rożnymi wielkościami oczek. Takie rozwiązania sprawdzają się, jeśli mieszkamy blisko lasu i chcemy nasze tereny zabezpieczyć przed zwierzyną. To jaką siatkę leśną wybierzemy od producenta taro znaczy z jaką wielkością oczka zależy od tego przed jaką zwierzyna chcemy się grodzić. Jeśli na terenie występują małe zwierzęta jak lisy czy zające to siatka musi mieć drobniejsze oczka, szczególnie do połowy. Jeśli teren chce się zabezpieczyć przed na przykład saranami, to oczka siatki nie muszą być już tak małe. Takie sitki leśne również są wykorzystywane w lasach, gdzie dopiero co zostały zasadzone małe drzewka. Siatki mają na celu zabezpieczenie tego terenu, bardziej drzewek przed zwierzyną, aby ich po prostu nie zjadły. Takie sitaki leśne również wykorzystywane są do ogradzania terenów budowy. Szczególnie jeśli budowa znajduje się na dość dużym terenie. Sitaki leśne jednak nie są tak skuteczne jak panele tymczasowe do ogradzania budowy. Dlatego jeśli budowa jest ogradzano taką siatką to warto także pomyśleć o ochronie takiej budowy.

Głównym zadaniem siatek leśnych jest ochrona terenu przed zwierzętami leśnymi. Budowa takiej siatki nie jest skomplikowana, poza tym należy pamiętać, że jest to ogrodzenie prowizoryczne, tymczasowe.