Frezarki do obrabiania metalu

Podstawowymi elementami różnego rodzaju urządzeń w otaczającym nas świecie są gwinty, czy koła zębate. Często ich nie widzimy, jednak to nie znaczy, że ich nie ma. Bez nich postęp cywilizacji nie osiągnąłby z pewnością takiego tempa. Produkcja tych elementów możliwa jest dzięki specjalistycznym urządzeniom, zwanymi potocznie obrabiarkami, które różnią się gabarytami oraz funkcjami.

Festool jest sprawdzoną marką

frezarka festoolFrezarki, bo tak profesjonalnie nazywają się te urządzenia, pozwalają na odpowiednie modelowanie metalowych elementów przy pomocy frezu. Jest to mocny metalowy element, którego kształt zależy od funkcji jaką ma pełnić. Może wyglądać jak śruba z wypustkami lub tarcza z wystającymi metalowymi zębami. Przy pomocy ruchu obrotowego frezu następuje obrabianie innego metalowego elementu. Jak łatwo się domyśleć istotnymi parametrami w tym procesie jest siła oraz precyzja pracy. Sprawdzonym urządzeniem jest frezarka festool, która przy odpowiedniej ergonomii pracy pozwala na kształtowanie grubych i twardych elementów z metalu. Sterowanie takim urządzeniem zawsze stwarza zagrożenie poważnego skaleczenia, dlatego istotne jest wyposażenie go w szybki hamulec do natychmiastowego zatrzymania frezarki. Komfort pracy zdecydowanie polepsza obniżany pierścień odsysający i łapacz wiórów. Wymiana frezu jest łatwa i nie wymaga specjalistycznych urządzeń oraz trwa naprawdę chwilę. W budowie tej frezarki zastosowano podwójny zacisk kolumny prowadzącej frez, dzięki czemu uzyskujemy bardzo dużą sztywność, a tym samym precyzję pracy.

Frezarki są bardzo profesjonalnymi urządzeniami pozwalającymi niemalże w dowolny sposób kształtować metalowe elementy. Ich cena zaczyna się od ok. 2000 zł, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych podzespołów osiągają gabaryty 3-kilogramowego małego ekspresu do kawy.