Fotografia dziecięca

Fotografia dziecięca – jak ją dobrze wykonać?

Długo poszukiwałam odpowiedniego specjalisty do tego, aby uwiecznić chrzest mojego maluszka. Wielu jest mistrzów od fotografii studyjnej, ale od tej reportażowej jest znacznie mniej. 

Jak znaleźć dobrego fotografa fotografii dziecięcej

Fotografia dziecięca

Może też po prostu tak trafiłam w mojej rodzinnej Łodzi. Nie mogłam jednak nikogo dobrego znaleźć, choć bardzo się starałam. W końcu koleżanka poleciła mi pewnego fotografa, którego strona schowała się gdzieś w przestworzach internetu. Rzeczywiście sprawiał, że zdjęcia chrzest to było naprawdę coś. Postanowiłam mu zapłacić, żeby przyszedł, choć ceny miał wysokie. Mieliśmy więc fachowca na tej ważnej uroczystości. Ten fakt był dla mnie bardziej istotny niż jakaś tam sesja noworodkowa. Niestety niekoniecznie tania fotografia dziecięca Łódź jest. Wolałam, żeby uwiecznić ważne wydarzenie w życiu mojego dziecka niż żeby musiało ono jakoś bez związku z niczym pozować w studio. To mnie jakoś nigdy nie fascynowało. Nie chciałam mieć zdjęcia mojego maluszka w zabawnej czapce, w wiaderku czy w jakichś innych dziwnych miejscach. Przyznaję, że niektóre takie pomysły są nawet dość kreatywne, ale mnie to w sumie jakoś nie kręci. Inne dzieci niech sobie pozują, ale mojemu nie chcę robić czegoś takiego. Inne mam natomiast podejście do fotografii typowo reportażowej. Właśnie dlatego chciałam mieć zdjęcia chrzest uwieczniające.

Wolę właśnie wspomnienia ważnych i mniej ważnych wydarzeń, a nie sesje z okazji sesji. To mnie jakoś nie przekonuje. Dziecko musi się wtedy męczyć, bo rodzic ma takie, a nie inne widzimisię. To nie jest zbyt mądre moim zdaniem. Lepiej zostawić dziecko w spokoju.