Fotelik samochodowy Babysafe

Małe dzieci od samego urodzenia muszą być przewożone w specjalnych fotelikach samochodowych. Dostępne na rynku modele, dzielą się ze względu na wagę i ewentualnie wiek dziecka. Najczęściej w ciągu życia dziecka wystarczą mu trzy modele.

Jak wygląda fotelik z serii Chart?

babysafe chartMaluchy od urodzenia do około siódmego – ósmego roku życia, są przewożone w pozycji leżącej, lub półleżącej w fotelikach. To najbezpieczniejsza dla nich pozycja, bo dopiero uczą się stabilnie, prosto siedzieć. Później musimy go zamienić na model siedzący. Dla dziecka w wieku od czterech do dwunastu lat, najlepszy jest fotelik firmy Babysafe Chart. Jest on przeznaczony dla dziecka o wadze od piętnastu do trzydziestu sześciu kilogramów. Model Chart wyróżnia się tym, że rośnie razem z dzieckiem dzięki systemowi regulacji. Dziecko siedzi w nim w pozycji pod kątem dziewięćdziesięciu stopni i ma zapewnione wsparcie pleców, głowy i boków ciała. Zagłówek możemy zmieniać w pozycji góra, dół, a boki możemy dowolnie rozsuwać, aby idealnie przylegały do ciała dziecka. Całe siedzisko i oparcie jest wykonane ze specjalnej pianki dopasowującej się kształtem do dziecka, przez co ma ono zapewnione doskonałe podparcie. Oparcie posiada także specjalne zgrubienia na lędźwie. Fotelik Babysafe jest wykonany z wykorzystaniem nowoczesnej technologi zapewniającej pełne bezpieczeństwo w trakcie kolizji drogowej. Boki fotelika są dodatkowo wzmacniane, a zagłówek odpowiednio wysoki, aby zabezpieczyć kark w trakcie nagłego szarpnięcia.

Foteliki Chart są dostępne w kolorze czerwono – czarnym, albo kremowo – białym. Do każdego modelu dołączona jest instrukcja obsługi montażu. Jest on bardzo lekki i po złożeniu posiada rozmiary niewielkiej walizki, którą możemy schować w bagażniku samochodu.