Fotele w salonie fryzjerskim – wygodne i z najlepszych materiałów

 

Wybór fotela do salonu fryzjerskiego jest bardzo ważny. Przy jednym fotelu znajdują się bowiem dwie osoby – klient, który na nim siedzi i fryzjer, który stoi obok i zajmuje się włosami. Dlatego fotel musi być wygodny zarówno dla klienta jak i dla fryzjera. Dla klienta liczy się także estetyka wykonania takiego fotela.

Ergonomiczne i praktyczne fotele do salonu fryzjerskiego

fotel fryzjerski ayalaZ kolei fryzjer zwraca szczególną uwagę na to, by fotel był ergonomiczny i praktyczny. Fryzjer pracuje na stojąco, więc wygoda jest tu bardzo ważna. Po 8 godzinach pracy fryzjer musi czuć się dobrze – bez bólu nóg i kręgosłupa. Fotel ma być skonstruowany tak, by zapewnić fryzjerowi swobodę działania. Dobry fotel na pewno ułatwia pracę, a do tego pomaga w oszczędzaniu energii. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na to, by fotel miał regulowaną wysokość. W przeciwnym razie fryzjer będzie musiał pracować w różnych pozycjach, bo jest niewygodne i niezdrowe dla kręgosłupa. Regulowaną wysokość ma fotel fryzjerski ayala, który jest często wybierany jako wyposażenie do salonu fryzjerskiego. Regulacja wysokości odbywa się przy pomocy pompy hydraulicznej. W siedzisku znajdują się otworu, dzięki czemu jego czyszczenie jest łatwe. Dodatkowo fotel posiada oparcie na górze, a to na pewno jest wygodne dla klienta, a do tego ułatwia strzyżenie fryzjerowi. Siedzisko musi posiadać wysokiej jakości wypełnienie.

Oparcie musi być wyprofilowane. Fotel nie może być ani za miękki ani za twardy. Projektowaniem takich foteli zajmują się osoby, które wiedzą, co to znaczy ergonomiczność i troska o zdrowie klienta. Materiał, z którego wykonany jest fotel fryzjerski, powinien być przyjemny w dotyku. Na pewno nie może on drażnić skóry. Ponadto musi też być wytrzymały, a jego czyszczenie nie może nastręczać żadnych problemów. To cechy najlepszych foteli do salonu fryzjerskiego.