Filmowanie dronem teledysku

Bardzo lubię oglądać programy muzyczne. Szczególnie przed wyjściem rano do pracy lubię posłuchać głośno muzyki. Oczywiście takiej muzyki jaką lubię. To zawsze stawia mnie szybciej i lepiej na nogi niż mocna kawa.

Filmowanie dronem ma wiele zastosowań

filmowanie dronem

Wczoraj przed wyjściem do pracy leciał mój ulubiony teledysk. Potem krótko było pokazane w jaki sposób ten teledysk powstał. Byłam naprawdę w wielkim szoku gdy zobaczyłam, że teledysk został nakręcony w Polsce a nie gdzieś za granicą. Teledysk został do tego nakręcony na śląsku a nie w stolicy co także zdziwiło mnie. Jednak muszę przyznać, że lokalizacja była wybrana naprawdę świetnie bo chyba nigdy nie wpadłabym na to gdzie to jest. A były to Katowice nocą. Nie przypuszczałam nawet, że to miasto może wyglądać tak pięknie. Okazało się, że cały teledysk nagrał specjalistyczny dron z Polski i, który latał nad miastem. No technika teraz poszła już tak do przodu, że teraz filmowanie dronem to nie jest nic dziwnego. Zresztą efekt tego nagrania był taki że myślałam że jest nagrywany w jakiejś wielkiej metropolii. I, ze teledysk został nagrany przede wszystkim za granicą. Takie filmowanie dronem może być hobby a może być to coś czym jak widać można zarabiać na życie. Jednak żeby takie filmowanie dornem wyszło tak jak w przypadku tego teledysku to trzeba mieć naprawdę dosyć duże doświadczenie. Jakoś mam przeczucie, że nawet gdybym ja miała taki dorn to pewnie coś tak pięknego by nie powstało. Trzeba dokładnie wiedzieć jak kierować dornem i na jakich wysokościach żeby efekt był zadowalający.

Koleżanka opowiadała mi, że była na wesele, na którym to właśnie dorn także nagrywał gości i że teraz to jest taki standard. Zresztą nie bierze się nawet kamerzysty, który nie posiada w swojej ofercie filmowania dronem. Teraz wiele rzeczy kameruje się w taki właśnie sposób.