Elektryka i energetyka

Przeciętna kompletnie niezorientowana osoba uważa, iż elektrykiem jest osoba wykonująca instalacje elektryczną. Ale czy takie spłycanie tematu jest poprawne? Elektrycy na całym świecie (szczególnie przyjrzyjmy się naszej stolicy) zajmują się przeróżnymi sprawami od sprawdzania przewodów napowietrznych po naprawę gniazdka czy pralki.

Czym zajmują się specjaliści z dziedziny elektryki?

elektryka warszawaAby zdobyć uprawnienia elektryczne i zostać elektrykiem jest kilka dróg. Pierwszą z nich jest szkoła techniczna elektryczna, drugim studia inżynierskie na wydziale elektrycznym a trzecim zdanie kursu SEP (Stowarzyszenie Elektryków Polski) i przez to zdobycie uprawnień. Nie można stwierdzić jednoznaczni która z tych form jest najlepsza. Analizując zagadnienie jakim jest elektryka Warszawa zajmuje się naprawdę szerokim wachlarzem usług. Bardzo ważną częścią elektryki jest tak zwana energetyka. Energetycy zajmują się wszystkim co się dzieje od wyprodukowanie energii elektrycznej po rozsył jej do każdego z odbiorców. Zajmują się między innymi naprawą usterek, odbiorem nowych słupów i linii energetycznych jak i ogólną konserwacją między innymi GPZ. Elektromonterzy zajmują się wówczas instalacją poszczególnych instalacji oraz małymi pracami wokoło nich np. naprawą gniazdka. Inna grupa elektryków zajmuje się tematem silników elektrycznych. Głównym ich zadaniem jest montaż i dostosowanie ich szczególnie na poszczególne zlecenia przedsiębiorców. Istnieje jeszcze kolejna grupa elektroników. Elektronicy odpowiadają za znacznie mniejsze maszyny takie jak małe roboty, zabawki, ale również radia czy komputery.

W stolicy Polski mamy bardzo szeroki wybór wykonawców poszczególnych zleceń, ponieważ sprzyjające sąsiedztwo wielkich firm i wielkie zlecenia rozwinęły całą branżę elektryczną. Elektryk z dobrym wykształceniem powinien mieć pojęcie na każdy temat. Wiemy jednak, że aby wykonywać swoją pracę dobrze głównie specjalizują się tylko w jednej z wymienionych wyżej dziedzin.