ginekolog

Doświadczony ginekolog w zakładzie medycyny pracy

Kiedyś ludzie chorowali na zupełnie inne choroby niż dziś. Popularna była gruźlica, czarna ospa czy dżuma a na grypę ludzie masowo umierali. Spowodowane to było oczywiście warunkami sanitarnymi i dostępem do leków.

Ginekolog powinien mieć gabinet w każdym zakładzie

ginekologA także i jakże istotny był fakt, że po prostu nie mieli dostępu nie tylko do antybiotyków , ale również do wiedzy jaką posiadają współcześni lekarze. W czasach współczesnych mamy do czynienia z zupełnie innymi chorobami. Często słyszymy o różnego typu nowotworach o chorobach autoimmunologicznych takich jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Jednak chyba chorobą cywilizacyjną obok cukrzycy są choroby serca. Szczególnie w Polsce chorych osób na serce jest mnóstwo i liczba ta cały czas rośnie w zastraszającym tempie. Taki kardiolog w Łodzi ma ręce pełne roboty. Bo to właśnie Łódź spośród innych miast wiedzie niechlubny prym w ilości chorych na serce. Chorują przede wszystkim mężczyźni. I to ich często dotykają zawały serca. Chorują także na bardzo popularna chorobę wieńcową. Przyczyny są różne. Jednak czynnikami determinującymi to czy zachorujemy jest niewątpliwie prowadzony styl życia. Ważna jest dieta bogata w kwasy omega trzy, które znajdują się w rybach czy wysokogatunkowych olejach czy oliwach. Ważny jest też oczywiście ruch. A największą głupotą we współczesnym świecie jest nikotyna. To ona sprawia, że nasze serce choruje.Zresztą nie tylko one. Chore są również i płuca i cały układ odpornościowy jest zagrożony. Jednak także wielką rolę odgrywają uwarunkowania genetyczne. Ważne jest by podczas badań okresowych sprawdzić czy wszystko jest w porządku z naszym zdrowiem. W instytucji jaką jest medycyna pracy w Łodzi można odbyć wizytę u wielu lekarzy. I byłam zdziwiona gdy zobaczyłam na drzwiach napis doświadczony ginekolog z Łodzi, spodziewałam się po prostu okulisty i lekarza pierwszego kontaktu.

Na kolejnych drzwiach napis endokrynolog, to świadczy o tym, że podczas badań okresowych z pracy możemy przebadać się pod różnym katem. I myślę, że warto z takiego wariantu skorzystać.