Docieplenie to jedno z zastosowań pianki poliuretanowej

Polska pogoda nie jest zła. Polacy lubią na nią narzekać, ale wielu obcokrajowców, którzy tu przyjechali docenia śniegowy puszek zimą i przepiękne słońce latem. Kwestia tylko, przygotowania się do tych warunków. Jak człowieka, do mrozów również trzeba przygotowywać nieruchomości.

Która firma na Śląsku ociepla pianką poliuretanową?

ocieplenia pianką poliuretanową ŚląskOcieplanie to temat, który nie jest obcy żadnemu budowlańcowi, ani osobom budującym dom. Różnicę sprawić jednak mogą metody ocieplania. Mimo że ocieplenia pianką poliuretanową Śląsk to sposób dość nowoczesny, już ma wielu swoich zwolenników. Oczywiście firmy, które wykonują usługi ocieplania pianką PUR zachwalają te metodę, ale chodzi o to, by dotrzeć też do opinii innych. Ja tak zrobiłem, i po tym, postanowiłem ocieplić pianką dach swojego śląskiego domu. Skoro słyszałem i przeczytałem tyle dobrego, nadeszła pora by to skonfrontować. Wysoka skuteczność, niski współczynnik przenikalności ciepła i szczelność zostały skonfrontowane z zimą w moim nowym domu na Śląsku. Muszę przyznać, że finansowo nie mam porównania, bo dom jest nowy, ale odczuwalnie, ciepło z mojego domu przed dach nie uciekało na pewno. Na drugi rok postanowiłem ocieplić pianką poliuretanową piwnicę. Tu jednak chodziło o właściwości hydroizolacyjne pianki PUR. Muszę przyznać, że byłem bardzo zadowolony. Było też jeszcze coś. Moja żona zauważyła, że syn alergik – odczuwa mniejsze objawy uczuleniowe. Po dwóch latach dowiedziałem się, że pianka jest formą natryskową, więc niepylącą, czyli antyalergiczną. Ja połączyłem te fakty. Oczywiście pianka ma też swoje wady, ale dla mnie były nieistotne.

Każda rzecz na tym świecie ma swoje wady i zalety. Chodzi o to, by dostrzec, które z nich są dla nas najważniejsze. Jeśli dla mnie istotne jest zdrowie syna i finanse to mój wybór był oczywisty i niezmienny.