Damska biżuteria z turkusami

Wiele kobiet uwielbia nosić biżuterię i posiada różne jej komplety, zarówno odpowiednie na co dzień, jak i takie na wyjątkowe okazje. Zależnie od gustu (i zasobności portfela) może być to biżuteria np. ze złota, srebra, platyny, zarówno z dodatkiem różnorodnych kamieni i pereł, jak i bez nich. W modzie jest między innymi biżuteria z turkusami.

Turkusy w biżuterii

kobieca biżuteria srebrna z turkusemTurkus to kamień znany od tysiącleci. Docenia się go za piękną, niebieską barwę, choć niektóre kamienie posiadają bardziej zielonkawy odcień, ale to właśnie te niebieskie są najbardziej cenione. Charakterystyczną, często spotykaną cechą tych kamieni jest żyłkowanie z innych minerałów – może mieć ono barwę szarą, brązową lub czarną. Każdy turkus jest więc unikalny, nie znajdziemy nigdy dwóch identycznych. Ze względu na swój kolor, są one często stosowane do wyrobu biżuterii, szczególnie tej ze srebra, ponieważ kontrastujące się barwy dają doskonały efekt wizualny. Kobieca biżuteria srebrna z turkusem to przed wszystkim wisiorki, kolczyki i bransoletki, ale stosuje się go także do pierścionków. Najczęściej w biżuterii spotyka się turkusy w pełnej srebrnej oprawie, co ma znaczenie, jeśli planujemy taką biżuterię nosić regularnie. Kontakt ze skórą, perfumami, olejami czy kosmetykami może mieć negatywny wpływ na kolor kamienia, którego barwa zacznie przechodzić w mniej atrakcyjną zieloną. Biżuterię z turkusami należy, z tych samych powodów co wyżej, chronić przed kontaktem ze środkami czystości.

Turkusowa srebrna biżuteria jest bardzo efektownym dodatkiem dla każdej kobiety. Nadaje się do noszenia do różnych stylizacji, a do tego nie kosztuje dużo, tak więc leży w zasięgu finansowym każdej z nas. Kontrast srebra i turkusów to doskonałe połączenie, które ożywi każdą stylizację, codzienną i wieczorową.