Dach naszego domu

Planujemy budowę domu? Jeżeli tak, to wiele decyzji do podjęcia przed nami, wiele spraw do załatwienia, bo budowa domu to potężna machina działań i formalności, wyborów i ciężkiej pracy, to ciężka droga, którą dochodzimy do wymarzonego domu, ale zapewne nie bez potknięć i problemów. Dlatego też musimy już dziś przygotować się na to wszystko, co nas czeka i co może nas spotkać w przyszłości.

Wybór dachu

dachy nadarzynPierwsza decyzja, oczywiście po zakupie działki, to projekt domu, i to, jak ma wyglądać i to jest chyba najważniejszy moment i element całego procesu. Zdecydowanie jak nasz dom ma wyglądać to podstawa, później wszystko inne to tylko kolejne stopnie realizacji planu, a sam projekt to przecież plan. Musimy wiedzieć czego chcemy, musimy wybrać wielkość domu, powierzchnię, to, czy będzie parterowy, czy piętrowy i ile pieter ewentualnie będzie mieć. Po tych wszystkich ustaleniach przychodzi kolej na dach. Dach to bardzo ważna i istotna kwestia, bo kształt dachu nadaje tak naprawdę cały charakter domowi. Ten sam kształt domu, ale z dachem spiczasty, czy płaskim będzie wyglądać jak dwa zupełnie inne projekty, będą zupełnie inne. Dlatego też zawsze pamiętajmy, że dachy nadarzyn musimy wybrać mądrze, musimy nad tym wyborem zastanowić sie dwa razy, przysiąść bardzo porządnie i go przemyśleć, bo ma on wpływ na wiele, na cały wygląd domu.

Nie każdy lubi ostre dachy, nie każdy lubi płaskie, jedni lubią dwuspadowe, inni czterospadowe, każdy ma inny gust i może wybierać inaczej, ale grunt, żeby nasz wybór w efekcie zadowalał nas samych. W końcu komu najbardziej ma się podobać nasz dom, jak nie nam samym, a tym bardziej, że to my mamy w nim mieszkać i żyć i patrzeć na niego całymi dniami. Dokonajmy wyboru zgodnego z własnymi standardami i upodobaniami.