Czy trening w domu jest skuteczny?

 

Wiele osób niesłusznie uważa, że trening wykonywany w warunkach domowych jest mniej skuteczny niż tez, który wykonujemy pod okiem instruktora na siłowni. Jeżeli jednak zakupimy odpowiedni sprzęt do ćwiczeń w domu, rezultaty takich treningów mogą być naprawdę zaskakujące.

Czy platformy wibracyjne są skuteczne?

platforma wibracyjna czerwonaĆwiczenia w domu mogą okazać się skuteczne pod warunkiem, że zainwestujemy sprzęt do ćwiczeń, który umożliwi równomierny trening wszystkich partii ciała. Tego typu urządzeniem jest platforma wibracyjna czerwona, która doskonale spala tłuszcz oraz rozbudowuje tkankę mięśniową we wszystkich najważniejszych partiach ciała. Platformy wibracyjne są stosowane w dwóch celach – treningowych, ale także rehabilitacyjnym, gdyż regularne stosowanie ich wzmacnia kości i stawy i ma działanie podobne do sprzętu do masażu. Główną zaletą tego typu urządzeń jest fakt, że angażuje ono aż 97 % mięśni podczas pracy, czego nie da się dokonać przy użyciu konwencjonalnego sprzętu do ćwiczeń. Aby dodatkowo wzmocnić działanie takiej platformy, warto wykonywać na niej różne ćwiczenia i zmieniać często pozycje, dzięki czemu jej działanie będzie się koncentrowało w jednym miejscu, co zwiększy jej skuteczność. Platformy są używane również w profesjonalnych siłowniach, więc można mieć pewność co do skuteczności takiego urządzenia. Są one rekomendowane zarówno dla pań i dla panów, jako główna forma treningu lub jego uzupełnienie. Jak zawsze bardzo ważne jest, aby wykonywane przy pomocy platformy treningi były regularne – co najmniej trzy razy w tygodniu.

Trening w domu nie jest przykra koniecznością, kiedy nie może skorzystać z siłowni, ale może być dla niej świetną alternatywą. Jeżeli będziemy ćwiczyć regularnie, przy pomocy dobrego sprzętu, istnieje szansa, że rezultaty takich treningów będą podobne do tych po ćwiczeniach na siłowni.