fotografia artystyczna

Czy można zarobić na fotografii artystycznej?

Hey, od wielu lat interesowałam się fotografią, głownie zajmowała mnie fotografia artystyczna. Jednak nigdy nie wiązałam z nią swoich planów życiowych. Dlatego jako swoją ścieżkę zawodową wybrałam psychologię.

Fotografia artystyczna na zawsze w moim sercu

fotografia artystycznaJednak po pięciu latach spędzonych na Uniwersytecie w mieście Warszawa, stwierdziłam, że fotografia mi nie odpuściła. Dlatego zdecydowałam się zaryzykować i poszukać ofert pracy w tym zakresie. Na szczęście Warszawa, to duże miasto, które stwarza młodym ludziom wiele perspektyw. Pracę udało mi się znaleźć w ciągu dwóch tygodni. Zatrudniło mnie studio fotograficzne, którego głównym filarem jest fotografia biznesowa. Być może ten rodzaj sztuki nie był moim szczytem marzeń, jednak mam świadomość, że od czegoś trzeba zacząć. Chociaż przyznam szczerze, że taka fotografia biznesowa, też ma swoje uroki. Poznaje się wiele fantastycznych ludzi, pracuje z modelami, a przede wszystkim pracuję się na naprawdę wysokiej, jakości sprzęcie. To dla mnie naprawdę niesamowite doświadczenie. Z czasem jak nabiorę już wystarczająco dużo doświadczenia, może założę własne studio fotograficzne? Jednak za nim to się stanie, czeka mnie jeszcze wiele lat nauki, a przede wszystkim nie mogę zgubić swojej pasji którą jest profesjonalna fotografia artystyczna, bo to w końcu ona mnie tutaj doprowadziła. Niestety na jakiś czas musi ona być tylko moim hobby, a nie pracą.

 

Jednak mam nadzieję, że za kilka lat fotografia artystyczna, znowu stanie u mnie na piedestale. Jednak na razie muszę skupić się na utrzymaniu, w końcu Warszawa nie jest tanim miejscem do życia… Nie rezygnujcie proszę, ze swoich marzeń! Pozdrawiam