Centralny system odkurzania i jego części składowe

Centralny system odkurzania, to niewątpliwie rewolucja w czyszczeniu pomieszczeń. Dzięki swojej budowie umożliwia usunięcie zabrudzeń poza obręb mieszkalny naszego domu. Aby było to możliwe, składają się na to elementy zamontowanej instalacji. Jakie to elementy i jak działa nowoczesny system centralnego odkurzania naszego domu?

Jakie części składają się na centralny system odkurzania?

cichy centralny odkurzaczSercem tego układu jest jednostka centralna, wytwarzająca podciśnienie umożliwiające wyssanie zanieczyszczeń z naszych pomieszczeń. Aby mogły one być odprowadzone, system składa się z rur PCV, które są umieszczone w ścianach, podłodze czy szybach wentylacyjnych. Aby odkurzyć pomieszczenie i uruchomić cichy centralny odkurzacz w domu, podłączamy węża ssącego do gniazd, które są umieszczone w wybranym dogodnym miejscu w pomieszczeniu. Po podłączeniu możemy zacząć odkurzanie naszego całego domu. W systemie odkurzania centralnego, mamy do czynienia z workami na kurz. Mogą być one jednorazowe czyli wykonane z papieru lub wielorazowe z materiału. Niektóre systemy centralne wyposażone są w ekrany LCD, na których możemy na bieżąco śledzić przebieg naszego odkurzania. Mamy także możliwość sterowania instalacją za pomocą pilota. Dzięki tej możliwości, możemy mieć kontrolę nad przebiegiem sprzątania z innego pomieszczenia. Sprzątanie staje się wtedy bardzo wygodne oraz mało uciążliwe.

Zanieczyszczenia mają możliwość wydostania się z domu na zewnątrz poprzez wyprowadzone kanały. Niektóre jednostki centralne systemu, mogą być zamontowane na zewnątrz budynku. Jednostki takie różnią się od siebie mocą ssącą, parametrami oferowanej wydajności oraz ilością gniazd, do których możemy podłączyć rury, aby móc posprzątać dużą ilość naszych pomieszczeń domowych.