Bezbolesny oraz nieinwazyjny zabieg HIFU liftingu

Z biegiem lat elastyczność skóry maleje. Wynika to z mniejszej produkcji kolagenu, czyli białka, które odpowiada za sprężystość i elastyczność tkanki skórnej. Są jednak sposoby na to, by skóra stała się znowu elastyczna i wyglądała zdrowo, bez oznak starzenia.

HIFU lifting, czyli skuteczne zwiększenie sprężystości skóry

poprawa elastyczności skóry KatowiceJedną z metod jest zastosowanie ultradźwięków. W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z HIFU liftingu. Jest to metoda, w której przykłada się głowicę do skóry. Z głowicy emitowane są ultradźwięki, które uszkadzają komórki, stymulując je tym samym to bardzo szybkiej regeneracji. Rezultaty są naprawdę spektakularne – zwłaszcza w przypadku skóry o niskiej elastyczności. Efekty są trwałe – są zauważalne nawet przez kilkanaście miesięcy (ponad rok!) po zabiegu. Nie ma potrzeby powtarzania HIFU liftingu co kilka tygodni. Zabieg daje nie tylko efekty tj. poprawa elastyczności skóry Katowice, ale też przyczynia się do redukcji zmarszczek. Nie jest to zabieg chirurgiczny – inaczej mówiąc, jest to zabieg całkowicie nieinwazyjny. Zabieg jest bezbolesny i nie trzeba się do niego odpowiednio przygotowywać. Nie jest to zabieg skomplikowany, trwa krótko, bo zaledwie 30 – 40 minut (jeśli zabieg wykonywany jest na skórze całej twarzy). Nie ma absolutnie żadnego oddziaływania, jeśli chodzi o warstwę rogową naskórka, co jest dużą zaletą.

Klient nie jest też wyłączany z normalnego trybu życia przez zabieg – o takich zabiegach mówi się: zabiegi bankietowe. Zabieg może być stosowany po zabiegach silnie złuszczających naskórek. Wystarczy wymienić tu mikrodermabrazję, różnego rodzaju peelingi i stosowanie kwasów. HIFU to zabieg, który może być wykonywany w przypadku skóry trądzikowej, na skórze opalonej. Wiązka ultradźwięków trafia na różną głębokość i pobudza procesy regeneracyjne w skórze.