Bardzo przydatne kurtyny spawalnicze

W branży przemysłowej trzeba zwracać szczególną uwagę na zapewnienie bezpieczeństwa pracowników. Często pracują oni w warunkach wybitnie szkodliwych. Są narażeni na bardzo wysokie temperatury, oparzenia, hałas, czy wdychanie pyłów. Lista tych czynników jest bardzo długa.

Kurtyny spawalnicze dobrej jakości

solidne kurtyny spawalniczeNa szczęście są produkty, które sprawiają, że praca staje się przyjemniejsza, jak również pracownicy wiedzą, że są chronieni przed szkodliwym czynnikiem. Jednym z nich są solidne kurtyny spawalnicze. To rodzaj profesjonalnego parawanu, którym są odgrodzeni spawacze. Ich główną funkcją jest ochrona wzroku przed promieniowaniem generowanym przez spawarki. Spawacze noszą przy pracy specjalne hełmy czy okulary, które ich zabezpieczają, jednak osoby postronne już nie. Dla nich taka kurtyna to jedyna ochrona i sugestia że bez dodatkowej osłony na oczy nie powinni się tam zbliżać. Kurtyny są wykonane z mocnego i sztywnego materiału, dostępne są w kilku kolorach. Główną cechą kurtyny musi być odporność na palenie i wysokie temperatury. Przy spawaniu łatwo o wypadki, a słabej jakości kurtyna mogłaby przy pierwszym kontakcie ze spawarką stanąć w ogniu i stanowić zagrożenie dla pracowników. Kurtynę standardowo rozstawia się na metalowym stelażu. Może mieć on różne kształty, zarówno pojedyncza ścianka, jak i małe zamknięte ,,pomieszczenie” ograniczone z dwóch stron. Wszystko zależy od tego ile miejsca jest potrzebne i jak jest urządzona fabryka przemysłowa.

Kurtyny spawalnicze to niezbędne wyposażenie każdej firmy, która wykorzystuje proces spawania przy produkcji. Kurtyna nie kosztuje dużo, a robi ogromną różnicę jeśli chodzi o bezpieczeństwo osób tam pracujących. Kurtynę można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.