Aktywność fizyczna dla dzieci – tenis

W dzisiejszych czasach otyłość wśród dzieci jest dosyć popularnym zjawiskiem. Od dawna szkoły borykają się z niechęcią dzieci do brania udziału w zajęciach wychowania fizycznego, a dodatkowo problemem jest ich sposób odżywiania.

Tenis jako urozmaicenie lekcji wychowania fizycznego

Tenis dla dzieciZamiast drugiego śniadania uczniowie częściej spożywają, dostępne w sklepiku szkolnym, niezdrowe przekąski jak słodycze czy chipsy. Gdzie tkwi problem, zastanawiamy się. Może winą są nudne zajęcia fizyczne? Pamiętam z czasów szkoły, ze zwykle wf polegał na ciągłych grach w piłkę, Były to raczej mało ciekawe zajęcia. Może gdyby urozmaicić lekcje o jakieś dodatkowe, ciekawsze rozwiązania problem ten by znikł. Z pewnością wiele uczniów zainteresowałby tenis dla dzieci. Jest to sport dużo bardziej ciekawszy niż gimnastyka czy zwyczajne „dwa ognie”. W Warszawie nauka tenisa w szkołach jest popierana przez wielu rodziców w związku z tym jest on coraz częściej wprowadzony do planu lekcji. Plusem na pewno jest to, że w wielu szkołach w Polsce wprowadzana jest nauka pływania na basenie. Jest to z pewnością jakieś urozmaicenie dla dzieciaków. W prywatnych szkołach zaś jako zajęcia wychowania fizycznego często zalicza się także naukę jazdy konno. Może jest to sport generujący mniejszy wysiłek, jednak atrakcyjność takich zajęć definitywnie nie zmusza dzieci ich opuszczania. Miejmy nadzieję, że szkoła tenisa, jeździectwa czy nauki pływania nie będzie niedługo już tylko dla tych dzieci, których rodzice są w stanie zapłacić za prywatne lekcje, a będą codziennością w polskich szkołach.

 

W końcu ważą się tutaj losy naszych pociech i ich zdrowia. Otyłość jest bowiem chorobą bardzo niebezpieczną, wskutek której można nabawić się wielu innych poważnych schorzeń.

Pasjonatów tenisa zapraszam na stronę http://www.instruktortenisa.waw.pl/o-mnie/